A A A

Dzień Dziecka

LAURKA DLA MAMY

Od takiego symbolicznego konkursu rozpoczął się zorganizowany dnia 4 czerwca 2011 roku festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. To rodzinne święto zaakcentowano w sobotnie popołudnie zabawami dla dzieci, które w towarzystwie swych mam oraz innych członków rodziny mogły wykazać się talentami artystycznymi i sportowymi.

Dla najmłodszych mieszkańców Staniszowa i okolic zorganizowano zawody sportowe w postaci konkursów sprawnościowych, takich jak: rzut piłką lekarską na odległość, przelewanie wody miseczką z wiaderka do wiaderka jako rywalizacja zespołowa, skoki w workach, skoki na skakance. Wcześniej dzieci wykonały laurki, które wręczyły swoim mamom wraz ze słodkim upominkiem – czekoladą.

Organizatorzy festynu, czyli Rada Sołecka z panią Grażyną Małecką i moją skromną osobą, sołtys Jolantą Wirbuł, Stowarzyszenie „Nasz Staniszów” z panem Zbigniewem Wróblewskim, pan radny Arkadiusz Motylski, Koło Gospodyń z paniami: Małgorzatą Cygan i panią Danutą Misztak zadbali o to, aby obok zabaw i konkursów pojawił się smaczny poczęstunek. Na stolikach znalazło się ciasto domowego wypieku, ciastka, cukierki, lody, napoje, a dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy festynu mogli posmakować bigosu z Pałacu Staniszów, kiełbasek opiekanych przez pana Lucjana Leśko, który w ten upalny dzień z poświęceniem czuwał nad grillem.

Poczęstunek oraz zabawy i konkursy przebiegały przy dźwiękach znanych dziecięcych przebojów. Niezwykłą atrakcją tego dnia okazała się prezentacja sprzętu strażackiego. Dzieci mogły bezpośrednio uczestniczyć w akcji gaszenia pozorowanego pożaru. Miały także okazję poznać sprzęt gaśniczy i wnętrze wozu strażackiego.

Na festyn przybyli także policjanci, którzy zorganizowali dzieciom przejażdżkę policyjnym quadem. Odbyła się także prezentacja tresury psów policyjnych. Najmłodsi mogli zobaczyć akcję z udziałem psa wytresowanego do zatrzymywania przestępców oraz psa tropiącego. Umiejętności obu czworonogów cieszyły się wielkim uznaniem wśród licznie zgromadzonych na festynie dzieci i dorosłych. Podsumowaniem tego rodzinnego spotkania było wręczenie nagród za udział w poszczególnych konkursach oraz rozdanie upominków wszystkim dzieciom zgromadzonym w tym dniu na placu przy staniszowskim kościele.

Po tak udanej i pełnej atrakcji zabawie najmłodsi z niecierpliwością będą czekać do grudnia, kiedy to odwiedzi je w Staniszowie Mikołaj.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji  tego festynu składamy serdeczne podziękowanie.

Tymczasem miłych wakacji!

 

Iwona Lach - Rój