A A A

Festyn odpustowy 2012

FESTYN ODPUSTOWY

Dnia 6.08.2012r. na placu przy kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Staniszowie odbył się coroczny parafialny festyn odpustowy. Sprzyjająca pogoda w niedzielne popołudnie sprawiła, że po uroczystej mszy świętej na placu zgromadzili się licznie mieszkańcy miejscowości i goście. Impreza obfitowała w różne atrakcje. Obok małej gastronomii, była loteria fantowa, pączek z niespodzianką w postaci złotego pierścionka czekał na sympatyka słodkości, kącik z ciastami domowego wypieku zadowalał podniebienia najwybredniejszych łasuchów. W programie festynu nie zabrakło także atrakcji dla dzieci i młodzieży. Dużym uznaniem cieszyła się loteria fantowa z uwagi na atrakcyjne fanty i nagrody specjalne /ok. 25 nagród/z nagrodą główną – cyfrowym aparatem fotograficznym.

Osobna lista nagród i ich fundatorów została umieszczona jako załącznik do informacji odbiorców.

Uznaniem smakoszy cieszył się bigos z kuchni Pałacu Staniszów oraz gorące dania z bufetu Pana Tadeusza Dobrowolskiego. Jak wspomniałam powyżej, organizatorzy zapewnili rozrywkę nie tylko dorosłym. Pani Katechetka, Dorota Ostrowska zorganizowała atrakcyjne konkursy i zawody sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia festynu, z którego dochód został przeznaczony na cele kościoła w Staniszowie. Szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród oraz prezentów przekazanych do licytacji.

/Informacja na załączonej liście fundatorów/

Iwona Lach - Rój