A A A

Festyn rodzinny

Dnia 07.08.11 r. na placu przy kościele p.w. Przrmienienia Pańskiego odbył się festyn rodzinny. Uroczystość tę zainaugurowała msza święta odpustowa odprawiona w intencji parafian pod przewodnictwem  ks. Zygmunta Jurczyka,  w koncelebrze z księżmi: proboszczem ks. Mariuszem Witczakiem, ks. Zbigniewem Kuleszą i ks. Tadeuszem Prokopowiczem.

Po zakończeniu sumy odpustowej mieszkańcy Staniszowa, zaproszeni goście i przebywający w okolicy turyści uczestniczyli we wspólnej zabawie. Organizatorzy przygotowali zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne, "Kącik łasucha" z ciastami domowego wypieku.

Ze względu na atrakcyjne nagrody dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Ponad tysiąc ciekawych fantów kusiło wygraną. Zwieńczeniem loterii było losowanie nagród głównych, m.in. roweru górskiego, miksera, biletów wstępu do salonów masażu, na baseny, do SPA, wizyty w salonach fryzjerskich i pizzeriach, kolacje w staniszowskich pałacach. Imprezie towarzyszyła także licytacja ekspresu do kawy.

Mimo niesprzyjającej aury biorącym udział w festynie dopisywał dobry humor. Zebrana kwota w wysokości ok. siedmiu tys. zł zasiliła budżet kościoła w Staniszowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w tym lokalnym święcie, a sponsorom za finansowa i rzeczową pomoc w organizacji festynu.

Iwona Lach-Rój